کتاب زبان تخصصی مهندسی پزشکی توسط انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر به چاپ مجدد رسید.

۲۳ تیر ۱۳۹۹ | ۱۰:۲۵ کد : ۲۰۰۹۸ فرهنگی
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر، کتاب " زبان تخصصی مهندسی پزشکی " تالیف حامد آقا پناه و سید رضا آل‌نبی ، توسط انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر به چاپ سوم رسید.
کتاب  زبان تخصصی مهندسی پزشکی  توسط انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر به چاپ مجدد رسید.

در پیشگفتار این کتاب آمده است:

  " مؤلفین کتاب جهت رفع نیازهای تشخیصی و درمانی پزشکی، دانستن اطلاعات تخصصی پزشکی را برای دانشجویان مهندسی پزشکی در هر گرایشی اجتناب ناپذیر می‌دانند و هدف اصلی رشته‌های چندگانه مهندسی پزشکی رفع نیازهای مهندسانه در زمینه‌های پزشکی می‌باشد. در بخش های ابتدایی کتاب بیشتر سعی شده تا بر مفاهیم و اصطلاحات خاص پزشکی و معانی آنها تاکید شود وبه همین دلیل در این بخش ها از توضیحات و توصیفات فارسی استفاده شده تا درک آن به عنوان ابزاری برای ارتباط بهتر و موثر تر از نظر بیان اصطلاحات، آسانتر شود. اما در بخش های انتهایی کتاب که هدف بیان متن و درک مطلب بوده، متون مربوطه به صورت اصلی و بدون توضیح فارسی ارایه شده است تا خوانندگان محترم به صورت عملی به تمرین درس بپردازند. رویکرد این کتاب از نظر سیر ورود به اصطلاحات و متون برای مهندسی پزشکی از مسیر پزشکی به مهندسی است، یعنی ابتدا اصطلاحات و نحوه ساخت آن از نظر پزشکی چه در حوزه تشخیص و چه در حوزه درمان بررسی شده و سپس رویکرد مهندسی در سه رشته اصلی یعنی بیوالکتریک، بیو مکانیک و بیومتریال به آن اضافه شده است. در بخش تشخیص و درمان این کتاب برخی مفاهیم مشترک مثل روش های تصویر برداری، ابزارهای تشخیصی ست معاینه و ... گنجانده شده و از ارجاع آن به مبحث بیوالکتریک خودداری شده تا مورد استفاده همه دانشجویان با گرایش های مختلف گردد. در بخش متون مهندسی پزشکی حتی المقدور به موضوعات مهم و اصلی هر گرایش پرداخته شده است و برای کسب توضیحات و جزییات بیشتر می توان به کتب و یا سایت های مربوطه مراجعه نمود. جهت تدریس و مطالعه این کتاب توصیه می شود که در ابتدا بخش فارسی به عنوان دستور العمل زبان تخصصی مورد مطالعه قرار گیرد و سپس با مطالعه بخش انگلیسی تمرین زبان تخصصی انجام گیرد."

شایان ذکر است این کتاب دردوازده فصل، ۲۰۰صفحه و در تیراژ۱۰۰۰ نسخه و به قیمت ۳۲۰۰۰۰ریال به بازار کتاب عرضه شده است.

علاقمندان میتوانند کتاب مذکور را از طریق فروشگاه و نمایشگاه دائمی انتشارات جهاددانشگاهی امیرکبیر واقع در خیابان حافظ جنب درب اصلی دانشگاه و یا فروشگاه اینترنتی انتشارات به آدرس jdamirkabir.ac.ir/shop  ؛ خریداری نمایند.


نظر شما :