معاون آموزشی جهاددانشگاهی مطرح کرد: تدوین نقشه‌ی راه جدید در حوزه آموزش جهاددانشگاهی برای دوران پساکرونا

۱۷ آبان ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۲ کد : ۲۴۴۵۴ اخبار عمومی
دکتر بیجندی اظهار کرد: در تلاش هستیم از تهدید کرونا برای بازنگری و بازنویسی سیاست‌ها، برنامه‌ها و تدوین یک نقشه‌ی راه جدید برای آموزش‌های جهاددانشگاهی استفاده کنیم.
معاون آموزشی جهاددانشگاهی مطرح کرد: تدوین نقشه‌ی راه جدید در حوزه آموزش جهاددانشگاهی برای دوران پساکرونا

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی به نقل از ایسنا، دکتر محمدصادق بیجندی در حاشیه‌ی بازدید از جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری در خصوص تغییر و تحول ایجاد شده در نظام آموزشی کشور در پی شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: کرونا مسایل و مشکلات بسیاری را در حوزه مختلف در دنیا و کشورایجاد کرده است، شاید بتوان گفت حوزه آموزش یکی از تاثیر پذیرترین حوزه‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا است که از جهات مختلف آسیب‌های زیادی را متحمل شد.

وی در ادامه اظهار کرد: با توجه به نقش و جایگاه آموزش در ارکان‌های مختلف جامعه و تاثیر آن از جنبه اجتماعی و از منظر فردی باید در کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت منتظر اثرات آن باشیم، البته اگر بتوانیم در این بحران با برنامه ریزی، همت، همدلی، هم اندیشی و آینده نگری غلبه کنیم، قطعا قادر خواهیم بود این تهدید را به یک فرصت بی‌نظیر تبدیل کنیم.

دکتر بیجندی افزود: ساده‌ترین و قابل لمس‌ترین تاثیر کرونا بر نظام آموزشی سنتی،  تغییر آموزش از شیوه حضوری به غیرحضوری و به نوعی مجازی بود و این در حالی است که نظام آموزش کشور در همه زیر نظام ها آمادگی لازم را از نظر سخت‌افزاری و  نرم‌افزاری نداشت و متاسفانه هم‌چنان هم آمادگی لازم به طور کامل در این حوزه فراهم نشد.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی کشور تصریح کرد: امروز آموزش کشور در همه زیر نظام ها نیاز به پوست‌اندازی و تغییر و تحول جدی در همه‌ی ساختارها و فرآیندها دارد، امیدواریم تهدید کرونا با برنامه ریزی مناسب فرصت‌های زیادی را در حوزه آموزش کشور در همه زیرنظام‌های آموزشی ایجاد کند.

وی ضمن تاکید مجدد بر همکاری بین بخشی و دستگاهی برای غلبه بر ویروس کرونا و تبدیل تهدید به فرصت، گفت: تغییر و تحول در زیرنظام‌های آموزشی نیازمند همدلی و همراهی همه دستگاه‌های اجرایی است.

دکتر بیجندی در خصوص وضعیت فعالیت‌های جهاددانشگاهی در حوزه‌ی آموزش اعلام کرد: فعالیت های آموزشی این نهاد در ۳ زیرنظام‌ آموزش عالی، آموزش عالی علمی و کاربردی و دوره‌های کوتاه مدت و میان مدت مهارتی و تخصصی است.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی در خصوص وضعیت حوزه آموزش جهاددانشگاهی در دوران کرونا، خاطرنشان کرد: در ابتدای شیوع ویروس کرونا زیر نظام‌های فعال آموزشی در جهاددانشگاهی همانند سایر زیر نظام های آموزشی کشور تحت تاثیر جدی قرار گرفت، اما با همت جهادی و همکاری همه جهادگران در سراسر کشور و همچنین زیر ساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری از قبل فراهم شده توانستیم خیلی زود فعالیت ها و مخاطبان را در بستر مجازی هماهنگ کرده و خدمات خود را ارایه دهیم.

وی در پایان یادآور شد: در تلاش هستیم از تهدید کرونا برای بازنگری و بازنویسی سیاست‌ها، برنامه‌ها و تدوین یک نقشه راه جدید برای آموزش‌های جهاددانشگاهی استفاده کنیم و برای دوران پساکرونا یک الگو و مدل جدید برای خدمات آموزشی به جامعه ارایه دهیم.


نظر شما :